Team Lists (Juniors)

See Below for team lists for all our junior boys & Girls team in 2017

UNDER 17 (1) BOYS

U17 Division 1

Archie Waterson

Harry Saurine

Jackson Stokes

Jyi Oakes

Oska Cootes

Ryan Parkinson

Ryland Rickard

Aoba Forsyth

Brady Williams

James Robinson

Sam Birchell

Josh Surawski

Daniel Rouillardr

Harmond Wakeling

 

Coach - Angelo Cootes

Email: ccrenquiries@gmail.com
 

UNDER 17 (2) BOYS

Team List

Pascal Barlay
Taylah Boyce
Austin Brown
Harry Crombie
Tom Freeman
John Paolo Intal
Sam Lippey
George Mead
Sam Petersen
Max Prosser
Rhys Quilty
Harrison Reeves
Liam Summers
Ethan Tutty
Charlie Webster
Zachary Woolfield

 

Coach - Daniel Boyce

Email: boycee2679@gmail.com

UNDER 16 (1) GIRLS

U16 Girls Division 1

Emily Bollard

Nellie Burwin

Annie Campbell

Lucy Dawson

Georgia Harle

Lanni McDougall

Emily Parker

Kiarna Plowman

Anya Suffolk

Willow Tate

Brooke Tait

Piper Vidulich

Ruby Warren

Riley Wilmot

Coach - Scott Wilmot 

Email: scotrace@bigpond.net.au

 

UNDER 16 (2) GIRLS

Team List - more players still to be allocated

Kirra-Leigh Carroll
Miriam Degaris
Maya Eckerman
Ariana Grieco
Saskia Hollett
Sarah Hunkin
Rebecca Pike
Katie Slater
Zoe Stielow
Lucy Waldron

Coach -TBC

UNDER 15 (1) BOYS -ORANGE

U15 Division 1

B Bradley
H Dinham
S Gannon
J Gillis
J Green
B Hickey
J Marsh
A McInnes
A McMillan
C Pearce
C Robinson
I Taylor
L Terpcou
S Treacy
T Watkin

Coach - Keegan DeCourcy

Email: keegandecourcy@hotmail.com

UNDER 15 (1) BOYS -Black

Team List

C Ayache
L Brickland
J Buntrock
L Cooper
P Geoghegan
L Himstedt
T Moura
A Ortiz-Horton
F Pearson
L Rabnott
T Rusich
J Smith
M Webster
J Zanos


Coach - Andrew Zanos

Email: andrew.zanos@health.qld.gov.au

UNDER 15 (2) BOYS - Orange

Team List

R Basile
O Bueti
C Darling
S Drew
L Evans
J Field
B Hamilton
M Krstanoski
B Lindsay
L Masri
A Mitchell
B Schenk
E Wilmot
K Yaxley

Coach - Neil Hamilton

Email: nhamilton@iinet.net.au

UNDER 14 (1) BOYS

U14 Division 1

Jack Warshawsky

Armando Maccarone

Blake Titley-Murphy

Charlie Van Kampen

Cody Barnett

Connor Martin

Ethan Goddard

Flynn De Luca

Henrik Flynn

Jack Slonim

Julian Nisbet

Lachlan Slonim

Samuel Whitmore

William Brown

Coach - Paul Flynn

Email: paulflynn13@hotmail.com

UNDER 14 (2) BOYS

Team List 

Jack Burr
Luke Coleman
Jonah Dixon
Matson Heard
Daniel Howell
Jack Malcolm
Ethan Mulholland
Mikka Pearson
Nathan Rynne
Sarthak Srivastava
Lachlan Thornley
Patrick Vitor
Jacob Walker
Thomas Winthrop

Coach - TBC

UNDER 14 (1) GIRLS

U14 Girls Division 1

Callie Brutnell
Jade Cave
Greta David
Tahlia Drew
Nicola Farmer
Abbey Green
Ella Harris
Jordana Inman
Ruby Miezitis
Jaime Obbard Hewitt
Lucy Parker
Lilliana Pearson
Kellie Slater
April Smith
Lara Waugh
Emma Willis

Coaches - Rui Yang

Email - rpyang05@gmail.com

 

UNDER 13 (1) BOYS

U13 Division 1 

Riley Schaumburg

Joshua Russell

Elijah Courtney

Thomas Bradley

Jude Jones

Alex Henderson

Oliver Warren

Hayden Kehoe

Matthias Collins

Sam Evans

Joel Schaumburg

Harrison McDonald

Keiran Pearce

Mason Barry

Shadow players

Ben Park

Haig McMillan

Fraser Waddy

 

 

Coach - Kevin Russell

Email - kevinr1965@me.com

UNDER 13 (2) BOYS Orange

Team List

Matthew Birchall
Jed Ferguson
Connor Fitzpatrick
Jackson Halley
Steven Kane
Matthew Larkin
Ike Lubrano
Haig McMillan
Damon McPhail
Oliver Noble
Zac Nolan
Fraser Waddy

Coach - TBC

U13 Div 2 Boys Black

Team List 

Hugh Bannister
Lloyd Dempsey
Owen Elmore
Jaddon Furniss
Taj Kerr
Alex Mayall
Israel Micozzi
Austin Mould
Thomas Reid
Adi Shahar
Thomas Van Oostrum
Archie Vines

 

Coach - TBC 

UNDER 12 (1) BOYS

U12 Division 1

Alex Egan

Will Clements

Ben Akers

Sam Hanley

Marco Romero

Noah Marsay

Charlie Ward

Hugh Harkness

Callum Rees

Connor Lilley

Jett Brutnell

Josh Buchanan

Jordon Elliot

Cole Crangle

Hayden Hill

Coach - Dean Ward

Email: deanandjoe@yahoo.com.au

UNDER 12 (1) GIRLS

U12 Girls Division 1 

Lara Abbott
Emma Bartholomew
Olivia Clarke
Ruby De Wet
Claudia Dykes
Ruby Fletcher
Hannah Gannon
Alice Gordon
Poppi Pearson
Jessica Russell
Layla Wilmot

 

Coach - Darren Fletcher

Email - darren@advanceoral.com.au